Zmiana planów czyli aktualizacja Gym Sitemaps

Napisany przez: Dares 2012-06-28 10:33:26 • Data edycji: 2013-11-12 11:31:10 • Kategoria: praca inżynierska

Z powodu dość przestarzałej wersji gym sitemaps v 2.0.2 zainstalowanej na forum KlubSeatIbiza, przed instalacją Ultimate Seo URL byłem najpierw zmuszony do aktualizacji wcześniej wymienionego moda do wersji 2.0.4. Jako że usługi pozycjonowania wykonuję tylko i wyłącznie w pracy, instalacje tego moda przerzucam na dzień jutrzejszy. Tym którzy poraz pierwszy instalują gym sitemaps, przypominam iż jest to tylko dodatek do Ultimate SEO. Jako że sam dodatek Gym sitemap nie generuje pliku .htaccess do działającego w pełni tego moda, proszę się nie zdziwić jeśli nie generuje się plik sitemap.php bądź plik map.php. Natomiast mapy stron poszczególnych for powinny działać bez zarzutu. Dziś udało mi się także nabyć konto seomoz.org także nadal będę korzystać z tych narzędzi. Niebawem przedstawie pierwsze raporty po wprowadzeniu przyjaznych adresów URL.

 

Jako dodatek zamieszczam screena z narzędzia którym się posługuję do modyfikacji plików php i automatycznego uploadu ich na serwer.

NetBeans

oraz zdjęcie działającego moda:

Rezultat


Aplikacja do śledzenia pozycji w Google

Napisany przez: Dares 2012-06-28 10:24:55 • Kategoria: praca inżynierska

Ponieważ narzędzia udostępniane przez witrynę Seomoz.org pozwalają tylko i wyłącznie na miesięczne darmowe testy postanowiłem poszukać alternatywnego narzędzia do sprawdzania na bierząco pozycji w wyszukiwarce Google na wybrane słowa kluczowe dla witryny KlubSeatIbiza. Od dziś moje efekty będę dokumentować prostym narzędziem: http://www.web-tools.pl/ . Narzędzia Seomoz.org na pewno jeszcze nie raz będą wykorzystywane w mojej pracy do innych celów, choćby Site Explorer który umożliwa  badanie Page Rank, mR czy mT jak i monitorowanie linków zewnętrzych i wewnętrznych,

 

Ps. Jutro wdrażam moduł przyjaznych adresów URL dla forum opartym na skrypcie phpBB także serdecznie zapraszam.


Przekierowanie /forum/index.php na /forum/

Napisany przez: Dares 2012-06-25 14:46:07 • Data edycji: 2012-09-05 13:04:24 • Kategoria: praca inżynierska

Zgodnie z pierwszym zaleceniem dokonuję przekierowania z /forum/index.php na /forum/ aby nie dzielić wartość łączy. W tym celu należy edytować plik .htaccess oraz upewnić się, że mamy włączoną usługę mod_rewrite a następnie dodajemy konkretny wpis poniżej:

 

RewriteEngine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9} /forum/index.php HTTP/
RewriteRule ^index.php$ http://www.klubseatibiza.pl/forum/ [R=301,L]


Rozpoczęcie prac SEO

Napisany przez: Dares 2012-06-24 10:38:34 • Data edycji: 2013-11-12 11:33:01 • Kategoria: praca inżynierska

Witam serdecznie na blogu poświęconym pracy inżynierskiej. Wspomniana praca inżynierska skupia się na pozycjonowaniu istniejącej już witryny internetowej Klub Seat Ibiza Polska a konkretniej forum tejże witryny. Audytu dokonałem na przełomie czewrca/lipca, szczegółowe informacje na ten temat możecie znaleść pod tym linkiem: Audyt forum Klubu Seat Ibiza Polska . Niestety z powodu braku czasu, egzaminów, zaliczeń ćwiczeń na uczelni itp wszystkie wymienione zalecenia w tymże dokumencie zamierzam wdrażać w życie na bieżąco od dnia dzisiejszego. Wszelkie materiały, analizy i efekty pracy będę zamieszczał na tym blogu. Ludzi chętnych i ciekawych  wyników mojej pracy serdecznie zapraszam do odwiedzania mojego autorskiego bloga.

Komentarze:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Napisany przez: Adam 2012-06-29 07:43:55

Fajnie:) w końcu się coś dzieje:)

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Copyright (c) 2012-2013 by Michał Demut. All rights reserved.

Valid XHTML 1.0 Strict